W Kielcach eksperci szukali odpowiedzi dla seniorów. Chodzi o bezpieczeństwo i aktywność

FOT. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach
W Kielcach eksperci pochylili się nad sprawami, które dla starszych osób decydują o codziennym komforcie. Podczas spotkania Zespołu Ekspertów ds. Polityki Senioralnej rozmawiano o potrzebach świętokrzyskich seniorów i o działaniach, które mają poprawić ich bezpieczeństwo oraz jakość życia. W rozmowach uczestniczył wojewoda Józef Bryk, a samo gremium ma wspierać go w wyznaczaniu kierunków polityki senioralnej w regionie.
- Eksperci mają wskazywać, co seniorom naprawdę jest potrzebne
- W jednym gremium spotykają się różne środowiska
Eksperci mają wskazywać, co seniorom naprawdę jest potrzebne
Zespół został powołany przez wojewodę po to, by rozmowa o polityce senioralnej nie kończyła się na deklaracjach. Do jego zadań należy opiniowanie kierunków rozwoju tej polityki w województwie oraz inicjowanie działań, które mają wzmacniać aktywność i bezpieczeństwo osób starszych.
Takie forum daje też coś jeszcze – porządkuje doświadczenia płynące z różnych miejsc i instytucji. Dzięki temu wnioski trafiające do wojewody mają opierać się nie tylko na dokumentach, ale również na wiedzy ludzi, którzy na co dzień pracują z seniorami i widzą ich problemy z bliska.
W jednym gremium spotykają się różne środowiska
W skład zespołu wchodzą przedstawiciele administracji publicznej, środowisk naukowych, organizacji pozarządowych, jednostek pomocy społecznej, samorządów, rad seniorów oraz instytucji działających na rzecz osób starszych. Taka mieszanka doświadczeń ma znaczenie, bo potrzeby seniorów obejmują zarówno sprawy zdrowotne i opiekuńcze, jak i bezpieczeństwo, mobilność czy dostęp do wsparcia w codziennym życiu.
Praca zespołu wpisuje się w założenia krajowej polityki senioralnej. Jego opinie i wnioski mają pomagać wojewodzie przy podejmowaniu inicjatyw, które mają poprawiać jakość życia starszych osób w regionie.
na podstawie: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Powiat kielecki wita wakacje i podpowiada, gdzie szukać letnich wrażeń

Upał zwiększa ryzyko zatrucia czadem. RCB ostrzega przed piecykami gazowymi

Zapadlisko na Paderewskiego wymusza zwężenie. Ulica zostaje przejezdna

W Kielcach eksperci szukali odpowiedzi dla seniorów. Chodzi o bezpieczeństwo i aktywność

Dziką Różę zdobyli Gronowska i Plata. Sezon w teatrze zamknięty nagrodami

Liderzy NGO z Kielc usiądą do rozmów o wolontariacie i współpracy

Biblioteka w Kielcach zmieni się w punkt poboru krwi. Liczy się każda donacja

Burze nad powiatem kieleckim. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem i gradem

Radni ocenią zarząd. Na stole absolutorium i raport

Wakacyjny rozkład wchodzi dziś. Jedna linia zostaje zawieszona

Czad w upał nie odpuszcza. W Kielcach notowano już kilkadziesiąt zgłoszeń

Remont mieszkania po zakupie – jak zaplanować prace, żeby nie wyjść ponad budżet?

Upał przesunął plan dnia w Kielcach. Strefa dla dzieci ruszy dopiero po 15.00

Dziecięce chóry rozgrzały ogród Pałacyku Zielińskiego przed wakacjami
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Wincentego Pallottiego w Kielcach - msze, kancelaria, sakramenty
- Komisariat Policji IV w Kielcach - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ w Kielcach - kontakt, godziny, punkty obsługi
- Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kielcach - kontakt, godziny, zgłaszanie samowoli
- Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach - kontakt, godziny, zgłaszanie zatruć i chorób zakaźnych
- Parafia Niepokalanego Serca NMP w Kielcach - msze, kancelaria, sakramenty
