Burze nad lasem pod Kielcami - policjant ostrzegł harcerzy przed obozem

FOT. KMP w Kielcach
Jeszcze przed przyjazdem harcerzy do Borowej Góry w gminie Zagnańsk policjant z Komisariatu Policji I w Kielcach spotkał się z organizatorami obozu. Rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie, a przede wszystkim tego, jak reagować na zapowiadane burze i silny wiatr. Mundurowy omówił ewakuację uczestników, zabezpieczenie namiotów oraz konieczność stałego śledzenia prognoz.
Na leśnym obozowisku policjant przekazał konkretne zalecenia. Organizatorzy mają monitorować komunikaty meteorologiczne, przygotować plan działania na wypadek gwałtownego załamania pogody i utrzymywać łączność z odpowiednimi służbami. Zwrócono też uwagę na to, by podczas burzy nie przebywać na otwartych przestrzeniach ani pod pojedynczymi, wysokimi drzewami.
Dzielnicowy przypomniał również o zagrożeniach związanych z masztami, liniami energetycznymi i metalowymi konstrukcjami. Przy silnym wietrze trzeba zabezpieczyć namioty oraz cały sprzęt obozowy, a komunikaty wydawane przez służby traktować poważnie i bez zwłoki stosować się do ich zaleceń.
Policjant nie ograniczył się tylko do pogody. Przypomniał też o zasadach bezpiecznego wypoczynku w lesie i nad wodą, o ostrożnym korzystaniu ze zbiorników wodnych, odpowiedzialnym obchodzeniu się z ogniem oraz o tym, by w sytuacji zagrożenia natychmiast alarmować służby ratunkowe. Po przybyciu harcerzy dzielnicowy ma jeszcze spotkać się z uczestnikami obozu i przekazać im te same zasady przed rozpoczęciem wypoczynku.
To wygląda jak zwykła profilaktyka, ale właśnie takie spotkanie może przesądzić o tym, czy leśne obozowisko przetrwa gwałtowną burzę bez paniki i bez niepotrzebnego ryzyka.
na podstawie: Policja Kielce.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Kielcach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Z Kielc ruszyli pociągiem przez Polskę i wrócili z własną historią

Włamywacz wracał do kontenerów na Herbach. Policja odzyskała sprzęt

Upał wraca. W weekend temperatura może sięgnąć 34 stopni

Piotrkowska do remontu. Piesi i kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Z Kielc do Aten po coś więcej niż wynik. 37 osób trenuje do maratonu

Czad latem też groźny. Strażacy z Kielc ostrzegają przed spalinami

Młodzież z Naddniestrza poznaje Kielce i myśli o przyszłości

Batalionów Chłopskich po remoncie. Nowa nawierzchnia i bezpieczniejsze chodniki

W Chmielniku podziękują za plony. Dożynki z konkursem i koncertami

Ponad 2,5 kilometra nowych tras w Kielcach. Finał inwestycji już blisko

Zadłużenie za mieszkanie można odpracować. Szerszy program w Kielcach

Kielecka Dycha wraca na trasę. Zostały 102 wolne miejsca

Miód z miejskiej pasieki już zebrany. Ule powstały z elektroodpadów

Wicestarosta o szpitalnych inwestycjach i nowej placówce w Łagowie
Przydatne dane teleadresowe
- Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach - kontakt, paszporty, pobyt cudzoziemca
- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Kielcach - kontakt, godziny, wydziały
- Parafia NMP Królowej Polski w Kielcach - kontakt, historia, msze
- Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach - kontakt, godziny, oferta terapeutyczna
- Placówka Straży Granicznej w Kielcach - kontakt, procedury dla cudzoziemców i zasady przekraczania granic
- Parafia NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie - msze, kancelaria, sakramenty
