Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Rozwój sprzętu budowlanego jest niezwykle szybki. Dzisiejsze metody prac na budowie, dokonały ewolucji do tego stopnia, że w niczym nie przypominają metod stosowanych jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Stało się to za sprawą dynamicznego rozwoju technologii, która wprowadziła na tereny budowlane nowoczesne i zaawansowane sprzęty, które znacząco ułatwiły prace robotnikom, niemalże wszystkich specjalizacji. Mixokret jest przykładem takiej maszyny, która drastycznie zwiększa wydajność pracy, przez co pojawia się na większości placów budowy.

Co to jest mixokret

Mixokret jest agregatem, który znajduje swoje zastosowanie w wielu czynnościach na budowie. Przeważnie jest używany do budowy posadzek, prac wykończeniowych związanych z robieniem zapraw murarskich, zalewaniem stropów, a także z pracami na zewnątrz, jak choćby budową ogrodzeń, czy podjazdów.

Mixokret jest de facto zaawansowaną wersją betoniarki. Co prawda jest to stwierdzenie laickie, ale taki jest schemat jego pracy. Jedyną z różnic jest to, że cały proces tworzenia gotowej zaprawy jest zautomatyzowany, a dodatkowo mixokret jest w stanie przetransportować gotową mieszankę w miejsce docelowe, gdzie ma ona zostać użyta.

Praca z mixokretem polega na uzupełnieniu poszczególnych komór składnikami, które wchodzą w skład oczekiwanej mieszanki. Agregat, automatycznie dozując ilość wody i poszczególnych składników, które muszą występować w odpowiednich proporcjach, produkuje z tego gotową zaprawę. Sprzęt tego typu można wykorzystać do wyprodukowania różnego rodzaju mieszanek, stąd jego powszechne zastosowanie. Uniwersalność jest z całą pewnością największą zaletą takiego rozwiązania.

Opłacalność używania mixokreta

Sprzedażą mixokretów w Poznaniu, oraz w innych dużych miastach, zajmuje się wiele firm. Ich sprzedaż jest stosunkowo duża, gdyż liczące się na rynku firmy budowlane muszą dysponować takim sprzętem, aby zachować konkurencyjność. Zastosowanie mixokreta pozwala zaoszczędzić ogromną ilość czasu pracy, co w ostatecznym rozrachunku przekłada się na mniejsze zapotrzebowanie na roboczogodziny pracowników. Co więcej, zaawansowane technologicznie i sprawnie działające mixokrety, pozwalają zaoszczędzić sporą ilość surowców, co daje dodatkowe oszczędności.

Mixokrety Brinkmann

Decydując się na zakup, lub wynajem agregatów tego rodzaju, najbardziej opłacalne będzie skorzystanie z ofert firm, które mają w swojej ofercie produkty renomowanych firm, zbierających pozytywne opinie na rynku. Najważniejszą kwestią jest tutaj odpowiednio duża moc silnika pompy i sprężarki, w drugiej kolejności odpowiednio mocny silnik agregatu, a przede wszystkim mała awaryjność sprzętu. To ostatnie może przysporzyć największe problemy na budowie, szczególnie w sytuacjach, gdy panuje napięty grafik pracy.

Mixokrety w Warszawie

Mixokrety w dużych miastach, ale również w mniejszych, można łatwo wynająć. Jest to optymalne rozwiązanie dla małych i średnich firm, które nie chcą inwestować tak znacznych środków pieniężnych w zakup sprzętu. Bardzo często jest to nieopłacalne, ponieważ, aby inwestycja- która w przypadku zakupu sprzętu renomowanych marek, znacząco przekracza sto tysięcy złotych- mogła się zwrócić, trzeba działać na bardzo szeroką skalę.

Wynajem sprzętu, będzie również opłacalny dla osób prywatnych, które mają do wykonania większe prace związane z przygotowaniem zaprawy. Tradycyjne metody, czyli użycie betoniarki, są o wiele mniej wydajne, a dzięki użyciu profesjonalnego mixokreta, można przyspieszyć pracę nawet kilkukrotnie. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele firm oferuje również dowóz sprzętu do klienta, warto rozważyć taka ewentualność.

Mixokret