Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego czas najwyższy pomyśleć o ciepłej pościeli. W końcu wiadomo, że latem i wiosną używamy raczej cieńszych modeli, z bardziej przewiewnych materiałów, dzięki czemu możemy uniknąć przegrzania. Nasze potrzeby zmieniają się wraz z nadejściem niższych temperatur. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie kołdry sprawdzą się na zimę. Która będzie w takim razie najlepsza na chłodne miesiące?

Kołdra puchowa na zimę

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że kołdra puchowa cieszy się największą popularnością podczas mrozów. Taki model sprawdzi się zresztą przez cały rok, ponieważ jest lekki, przyjemny w dotyku, a jednocześnie umożliwia odpowiednią cyrkulację powietrza. Puch używany do wypełnienia ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu utrzymuje właściwą temperaturę ciała przez cały czas.

Puchowa kołdra zimowa najczęściej jest wykonana z puchu gęsiego, czasem z odrobiną pierza, ponieważ taki materiał najlepiej utrzymuje ciepło. Niestety musimy pamiętać, że pościel puchowa może być problematyczna pod względem utrzymania jej w czystości. Może gromadzić się w niej kurz i roztocza, a pranie wymaga zachowania pewnej ostrożności.

Zimowa kołdra z wełny

Wełniane kołdry również doskonale sprawdzą się zimą, szczególnie te wykonane z wełny owiec nowozelandzkich lub merynosów. Użyte w wypełnieniu włókna posiadają właściwości, które znakomicie dostosowują się do panującej temperatury: pod wpływem ciepła rozszerzają się, zaś zimno sprawia, że się kurczą. Dzięki temu taka kołdra zimowa zapewni nam optymalną temperaturę przez całą rok, szczególnie zimą, gdy chłód często nie pozwala nam spokojnie zasnąć.

Kołdra z wełny sprawia, że nasza skóra może odpowiednio oddychać. Niestety wymaga ona specjalistycznego prania, w związku z tym często się zdarza, że zamiast robić to na własną rękę, trzeba oddać kołdrę do pralni, w przeciwnym wypadku łatwo ją zniszczyć.

Dla alergików – kołdra syntetyczna

Tak naturalne materiały jak wełna i puch niestety są częstą przyczyną uczuleń. W związku z tym osoby cierpiące na alergie nie mogą korzystać z kołder zawierających właśnie takie wypełnienie. Na szczęście świetną alternatywą dla alergików będzie syntetyczna kołdra zimowa, najlepiej z wsadem silikonowym, który wykazuje dużą trwałość. Jeśli kupimy produkt o wysokiej jakości, właściwie nie odczujemy różnicy. Kołdra będzie tak samo miękka i sprężysta jak ta wykonana z naturalnych materiałów.

Pościel syntetyczna świetnie odprowadza wilgoć, dlatego nie ma możliwości, że będziemy nadmiernie się pod nią pocić. Zwykle są też łatwe w utrzymaniu.

Szeroki wybór kołder czy poduszek można znaleźć na https://expertsnu.pl/.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.