Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

Transition Technologies obchodzi pięciolecie obecności w naszym mieście. Z tej okazji w siedzibie kieleckiego oddziału odbyło się spotkanie, podczas którego mówiono m.in. o początkach firmy i jej współpracy z władzami samorządowymi miasta, w tym roli Centrum Obsługi Inwestora, Politechniką Świętokrzyską, szkołami branżowymi i innymi instytucjami.

 

Transition Technologies to firma nastawiona na klienta w branży przemysłu wytwórczego, medycznej a także zajmuje się obsługą infrastruktury IT. Wśród odbiorców usług znaleźli się m.in. Embraer oraz ostatnio BMW. Ma wiele oddziałów rozsianych niemal na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych AP, przez Zachodnią Europę, stolicę Ukrainy i ostatnio Malezję oraz Tajwan. Kielecki oddział jest jednym z 14 w Polsce i pracuje w nim blisko 120 osób. Transition Technologies PSC od ponad  trzech lat jest jednym z wiodących lokatorów Kieleckiego Parku Technologicznego, który dzięki zrównoważonemu rozwojowi i współpracy z uczelniami oraz szkołami branżowymi, pełni ważną funkcję w regulacji lokalnego rynku pracy.

 

Władze firmy oraz miasto w perspektywie kilku najbliższych lat mają rozszerzyć współpracę, czego wymiernym efektem będzie utrzymanie tendencji wzrostowej udziału firmy w rynku IT, z czego znaczna jego część ma być oparta o rozwój oddziału w Kielcach.