Gazetki promocyjne, z którymi zapłacimy za zakupy mniej

Gwałtowny wzrost cen spowodował, że dziś zapłacimy za swoje zakupy znacznie więcej niż jeszcze kilka lat temu. Jest to wystarczający powód, żeby pomyśleć o oszczędzaniu. Oszczędzanie nie musi dla nas oznaczać wyrzekania się wszystkich przyjemności. Dzięki planowaniu zakupów i korzystaniu z gazetek promocyjnych możemy kupić wszystko, czego potrzebujemy, a jednocześnie zapłacić mniej.

Planowanie zakupów kluczem do sukcesu

Jeżeli zależy nam, żeby płacić za zakupy mniej, musimy pamiętać, że korzystanie z gazetek promocyjnych nie wystarczy. Pierwszą rzeczą, której musimy się nauczyć jest planowanie zakupów. W ten sposób unikniemy kupowania pod wpływem chwili i w efekcie przepłacania. Przez pewien czas dobrze jest notować na co wydajemy nasze pieniądze. Po upływie miesiąca zadajmy sobie pytanie, które rzeczy są nam rzeczywiście potrzebne, a z których możemy bez żadnej szkody zrezygnować.

 

“Warto jest planować zakupy raz na kilka dni, a nawet na tydzień. Robiąc zapasy na tydzień zaoszczędzimy czas, a także wydamy mniej na paliwo.” -  podpowiada ekspert z egazetka.com

Gazetki promocyjne – tak, ale przy okazji

Gazetki promocyjne mogą nam bardzo pomóc w oszczędzaniu. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że sklepy wydają materiały promocyjne nie po to, żebyśmy kupowali mniej, a wręcz przeciwnie – mają nas one skłonić do jeszcze większych zakupów. Z tego względu ważne jest, żebyśmy nauczyli się korzystać z gazetek promocyjnych. Powinniśmy kupować w promocji jedynie te produkty, które naprawdę są nam w danym momencie potrzebne.

Róbmy zakupy przez internet

Zdecydowanie dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest robienie zakupów przez internet. Zakupy online mają wiele zalet, nawet jeśli produkty dostępne w sklepie internetowym są nieco droższe niż w supermarkecie. Możemy zmniejszyć nasze wydatki przeglądając gazetki promocyjne przed dokonaniem zakupu (wiele materiałów promocyjnych obowiązuje także w sklepach online).

Płaćmy gotówką

Część osób jest w stanie oprzeć się pokusie kupowania niepotrzebnych rzeczy, inni nie potrafią zrezygnować z „doskonałej okazji”. Kupują oni całkowicie produkty tylko dlatego, że są one znacznie przecenione. Jeżeli należymy do tej drugiej grupy, rozwiązaniem naszego problemu może być płacenie gotówką. Gdy zabierzemy do sklepu jedynie odliczoną sumę pieniędzy, po prostu nie będziemy w stanie kupić więcej niż sobie zaplanowaliśmy. Osoby, które chcą skorzystać z kas samoobsługowych, które nie pozwalają na płacenie gotówką, mogą zapłacić kartą, na której znajduje się tylko odliczona kwota pieniędzy.

Uważajmy na chwyty marketingowe

Osoby robiące zakupy w stacjonarnych sklepach powinny uważać na sztuczki specjalistów od marketingu. Musimy zdać sobie sprawę, że sklep jest zaprojektowany tak, żebyśmy zostawili w nim jak najwięcej pieniędzy. Muzyka, oświetlenie, zapach świeżego pieczywa, a także układ asortymentu mają skłonić nas do pozostania w sklepie dłużej i wydania większej sumy pieniędzy.

Pewnym sposobem jest robienie zakupów z listą, zabieranie do sklepu swojej muzyki. Nigdy nie chodźmy na zakupy głodni i nie zabierajmy ze sobą dzieci.