Światowy Dzień Wcześniaka obchodzony jest 17 listopada każdego roku na całym świecie. Z okazji tego święta w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka przy ulicy Prostej odbyło się uroczyste spotkanie, które w tym roku miało wyjątkowo piękną oprawę.

W organizację wydarzenia włączyły się dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli i w symbolicznym geście wypuściły ku niebu fioletowe baloniki z helem.

Fioletowy to kolor z którym od wielu lat kojarzony jest Światowy Dzień Wcześniaka, dlatego nie zabrakło innych akcentów jak choćby poczęstunek w tych właśnie barwach.

Obecny na spotkaniu członek Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk, podziękował przedszkolakom za piękną oprawę i wręczył im odblaski. Wszystkie przybyłe na spotkanie wcześniaki obdarowane zostały pamiątkowymi misiami.

-Chciałbym podziękować całej załodze szpitala, lekarzom, pielęgniarkom za to że mamy taką rodzinę wcześniaków - wspólnie tworzymy to dobro i tą miłość, którą dziś tu widać. Chciałbym podziękować rodzicom za wytrwałość i za to, że wybrali nasz szpital. Dołożymy wszelkich starań, aby wyposażenie szpitala było na najwyższym poziomie, po to, by ratować życie ludzkie od urodzenia.

Każdemu z najmniejszych, którzy tego dnia obchodzą swoje święto, a także ich rodzicom, życzymy, by etap, który właśnie rozpoczęli, był spokojnym czasem w poczuciu nadziei na dobrą przyszłość.