Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Kielce

Konkurs literacki Próba ze spektaklu...

Fundacja Studio TM i Ośrodek Teatralno Edukacyjny im. M. Reja w Nagłowicach zapraszają do udziału w V edycji ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pn.: „Żywot Człowieka Poćciwego…” .


Konkurs adresowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 19 lat,  a jego celem -  popularyzacja twórczości młodzieży, wyszukiwanie nowych, młodych talentów literackich. Nadesłane prace muszą być własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi. Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie 1 utwór w następujących gatunkach literackich: wiersz, proza, dramat (jednoaktowy). Tematyka dowolna - piszcie o tym, co jest dla was ważne, interesujące, intrygujące, inspirujcie się twórczością Mikołaja Reja, komentujcie otaczającą rzeczywistość. Najlepsze teksty posłużą do stworzenia scenariusza spektaklu performatywnego, wystawionego przez Teatry Fundacji Studio TM - Rejwach i Zbożowy.


Teksty, wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia, należy przesłać w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 30 czerwca 2020 r. 

 

Lista Laureatów zostanie opublikowana 15 lipca 2020 r. na stronie www.studio.tm, a także na stronie Konkurs Literacki „Żywot Człowieka Poćciwego” na facebook’u. W Konkursie Literackim „Żywot Człowieka Poćciwego” przewidziane są Nagrody - Grand Prix oraz I, II, III Nagroda w każdej grupie wiekowej (13-15 lat oraz 16-19).


- Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu na facebook’u „Żywot Człowieka Poćciwego”. Z powodu ograniczeń związanych z COVID-19 wszystkie działania związane z V Edycją Konkursu Literackiego - Żywot Człowieka Poćciwego będą odbywały się drogą internetową. Finał Konkursu odbędzie się online - wybrane teksty zostaną zaprezentowane przez aktorów Teatru Zbożowego i Rejwachu. Nagrody zostaną przesłane Laureatom pocztą. Serdecznie zapraszamy - informuje Zarząd Fundacji Studio TM i Dyrekcja Ośrodka Teatralno Edukacyjnego „OTE”.