Recepta online - szybko, wygodnie i bezpiecznie

E-recepta to rozwiązanie wygodne i pozwalające zaoszczędzić sporo czasu. Jak ją uzyskać i zrealizować? Tę kwestię szczegółowo omawiamy w nowym artykule. 

 

Wiele leków jest wydawanych na receptę. Dzieje się tak, by zapewnić bezpieczeństwo pacjenta. Leki na receptę mają zazwyczaj silniejsze działanie niż ogólnodostępne środki, a ich nieprawidłowe stosowanie lub nadużywanie może prowadzić do poważnych skutków ubocznych. Spore ryzyko wiąże się też z ewentualną interakcją z innymi. Dlatego przed wypisaniem recepty lekarz powinien ocenić stan zdrowia pacjenta, potwierdzić zasadność użycia i wykluczyć przeciwwskazania. W przypadku kolejnej recepty wizyta u lekarza niekiedy jest tylko dodatkowym utrudnieniem.

 

Konsultacja lekarska i recepta online. Wykup przepisane leki szybko i wygodnie

Mimo że e-porada lekarska ma pewne ograniczenia (nie będzie odpowiednim wyjściem, gdy wymagana jest fizyczna ocena pacjenta lub przeprowadzenie specjalistycznych badań), to rozwiązanie wiąże się z wieloma korzyściami. Na uzyskanie e-recepty online warto zdecydować się, gdy dany lek przyjmujemy już od dłuższego czasu i musimy po prostu wykupić kolejne opakowanie. E-porada lekarska umożliwia konsultację z lekarzem bez wychodzenia z domu lub pracy, co jest szczególnie przydatne w przypadku osób z ograniczeniami ruchowymi lub mających napięty grafik dnia. 

 

Internetowe konto pacjenta - e-recepta online i inne dokumenty w jednym miejscu

W ramach konsultacji online, po pozytywnej weryfikacji zasadności wystawienia recepty, można uzyskać e-receptę. Pacjentowi zostanie udostępniony kod, który musi on podać w aptece wraz z numerem PESEL. Wypisanie recepty online wiąże się też z pojawieniem jej w internetowym koncie pacjenta. Tego rodzaju konto daje pacjentowi możliwość sprawdzania wyników badań laboratoryjnych, informacji o diagnozach, historii chorób oraz przepisanych lekach. Pozwala też szybko uzyskać dostęp do wspomnianych recept, skierowań itp.  
 

Recepty online zrealizujesz w dowolnej aptece, uzyskując potrzebne leki

Po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji kwestionariusza lub wywiadu, uzyskanie leków wygląda niemal identycznie jak w przypadku tradycyjnej. Wystarczy podać kod podany przez lekarza w aptece i zweryfikować go za pomocą dowodu osobistego lub numeru PESEL pacjenta. Recepta online może być zrealizowana w każdej aptece, szybko uzyskując potrzebne leki. 
 

Uzyskaj receptę online i wyposaż się w potrzebą ilość opakowań leku

E-recepta wydana podczas e-porady umożliwia usprawnienie procesu wydawania leków oraz poprawy dostępności i bezpieczeństwa opieki medycznej. Jest dostępna dla każdego pacjenta, a jej otrzymanie nie wymaga wychodzenia z domu. Dla wielu osób na pewno okaże się optymalnym, najwygodniejszym rozwiązaniem.