Powstała aplikacja turystyczna na telefon komórkowy dzięki której bez problemu można dotrzeć w najpiękniejsze zakątki gminy Masłów. Aplikacja jest prosta w obsłudze, dlatego z powodzeniem może zastąpić tradycyjną papierową
mapę.
Mobilny przewodnik poprowadzi amatorów aktywnego wypoczynku przez ścieżki piesze i rowerowe, wskaże główne atrakcje gminy Masłów, jak Las Wolski nad Zalewem Cedzyna, czy Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” z dworkiem Stefana Żeromskiego. Z mobilnym przewodnikiem można odkryć także zabytkowe kapliczki, ważne dla mieszkańców gminy i regionu pomniki, jak pomnik Jana Pawła II, czy Józefa Piłsudskiego, ale również miejsca atrakcyjne pod względem przyrodniczym, jak Przełom Lubrzanki, czy Diabelski Kamień.
To nie wszystkie zalety aplikacji „Masłów”. Dzięki niej turyści odnajdą również bogatą bazę noclegową, czy punkty gastronomiczne. Aplikacja mobilna daje również możliwość śledzenia planowanych wydarzeń kulturalnych na terenie gminy
Masłów.
Aplikacja „Masłów” dostępna jest w języku polskim i angielskim, a mogą ją pobrać zarówno użytkownicy systemu Android, jak i iOS.
Aplikacja została zakupiona w ramach środków pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.
To efekt współpracy gminy Masłów z Lokalną Grupą Działania „Wokół Łysej Góry”. Koszt aplikacji wyniósł 20 295 zł i w całości został pokryty ze środków zewnętrznych.

Źródło i fot. UG Masłów