Już w najbliższą niedzielę, 24 września odbędzie się XVI Powiatowy Przegląd Zespołów Chóralnych na Świętym Krzyżu. Będzie można posłuchać zarówno pieśni o charakterze sakralnym, jak i utworów patriotycznych. Gościnnie wystąpi Chór Akademicki Politechniki Świętokrzyskiej.

Powiatowy przegląd chórów już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń powiatu kieleckiego i od lat niezmiennie cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców. Prezentacja dorobku artystycznego zespołów chóralnych z powiatu kieleckiego odbędzie się w Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu Występy rozpoczną się o godzinie 13.00, a poprzedzi je Msza Święta z udziałem chórów.

Zgodnie z regulaminem zespoły w swoich kilkunastominutowych prezentacjach artystycznych oprócz dwóch pieśni religijnych, wykonają także jeden utwór patriotyczny.

W tym roku zaprezentują się:

- Chór Towarzystwa Przyjaciół Bielin „Sabbaton”,

- Chór Miejski „Michael” z Daleszyc,

- Chór „Nowina”,

- Chór Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Morawickiej,

- Chór Cantabile,

- Zespół Ludowy „Chełmowianie”,

- Chór Con Passione z Zagnańska i Chór „Masłowianie” z Masłowa,

- Chór Parafii Św. Jacka.

Gościnnie wystąpi CHÓR AKADEMICKI POLITECHNIKI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ, który wkrótce będzie obchodził Jubileusz 25- lecia. Chór powstał z inicjatywy Małgorzaty Banasińskiej - Barszcz w 1998 roku. Tworzą go studenci i absolwenci Politechniki Świętokrzyskiej, ale także studenci innych kieleckich uczelni. W repertuarze Chóru znajduje się muzyka sakralna i świecka różnych epok. Zespół chętnie też sięga po opracowania przebojów muzyki rozrywkowej oraz muzykę ludową. Jest laureatem wielu konkursów chóralnych.

ZAPRASZAMY na XVI Powiatowy Przegląd Zespołów Chóralnych na Świętym Krzyżu, 24 września.

WSTĘP WOLNY.

W dniu przeglądu będzie możliwy dojazd samochodem pod Bazylikę.

Organizatorem przeglądu jest Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu.